Wielki test wyciskarek Hurom

News

Porównując poszczególne modele wyciskarek w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę to, że HB oraz HE różnią się między sobą tylko i wyłącznie ze względu na design. Z taką samą sytuacją mamy do czynienia również zestawiając modele HF i HG. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy prezentuje się nam model HH, nie można bowiem nie oprzeć się wrażeniu, że ma on w sobie coś ze wszystkich modeli poddanych analizie. Jeśli zestawiamy ze sobą modele HB i HE możemy przyjąć, że są to różne modele z takimi samymi parametrami technicznymi, a HF i HG to identyczny model, choć wyróżniono go inną nazwą, aby podkreślić jego oryginalność i piękno.

W przypadku wersji HF podstawą jest stal szczotkowana, HG zaś zaliczana jest do najbardziej smukłych wyciskarek skupiających na sobie uwagę właśnie dlatego, że charakteryzuje się opływowym kształtem. Gdy analizujemy wyciskarki Hurom HG i HF musimy zwrócić uwagę na to, że tym, co je wyróżnia jest przede wszystkim wygląd, poszczególne modele mają jednak również także kilka innych różniących je detali. Jeśli w grę wchodzi moc silnika, w obu przypadkach jest ona taka sama i wynosi 150W. Wyciskarki łączą również materiały, z których są wykonane oraz sam mechanizm, w oparciu o który funkcjonują.

Same materiały są nie tylko osiem razy twardsze od zazwyczaj wykorzystywanego plastiku. Warto zwrócić uwagę również na to, że są wolne od bisfenoli, nie reagują z kwasami, a do tego w wyciskarkach zastosowanie ma stal chirurgiczna najwyższej jakości, która nie poddają się działaniu nawet silnych kwasów. Gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się wyciskarka Hurom HH, naszą uwagę skupia między innymi to, że podobnie jak wcześniejsze modele wykonuje ona aż osiemdziesiąt obrotów na minutę. Z kolei pojemność misy na sok jest w jej przypadku identyczna z tą, z którą mamy do czynienia w przypadku modeli HG orz HF.

Różnice pojawiają się wówczas, gdy mamy do czynienia z drugim sitem, w tym konkretnym przypadku rzuca się bowiem w oczy jego brak. Test soku jabłkowego wypada w tym kontekście szczególnie pomyślnie zwłaszcza, że jego konsystencja nie przypomina typowego rzadkiego soku, a sok nieznacznie zagęszczony. Nie mniej satysfakcjonujący efekt daje stworzenie soku mieszanego – w tym przypadku stanowiącego połączenie marchwi i pomarańczy, choć owoce i warzywa mogą być łączone ze sobą w dowolny sposób. Wyciskarki radzą sobie również z przygotowaniem soku z buraczków, co jest szczególnie dobrą wiadomością, jeśli weźmie się pod uwagę to, że mamy do czynienia z warzywem dość twardym.