Nowoczesna i funkcjonalna wyciskarka HUROM HH2G

News

Hurom HH2G to nowoczesna i funkcjonalna wyciskarka, która na rynku pojawiła się w roku 2014 i cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem. Przedmiotowy model został wyposażony w nowoczesny silnik, którego prędkość jest znacznie mniejsza niż poprzednich rozwiązań, efektem czego jest optymalna kontrola wylotu pulpy, a to oznacza możliwość uzyskania czystego, klarownego soku, jak również gęstych koktajli.

Zmiany obejmują także design wyciskarki, w której pojawił się nowy wał, sita oraz większa misa o pojemności 500 ml, zawierająca podziałkę umożliwiającą właściwe odmierzenie ilości płynu. Pod względem wyglądu przedmiotowa wyciskarka jest porównywalna z modelem 700. Warto dodać, że wszystkie części urządzenia pozbawione są wywołującego liczne choroby bisfenolu A. Godna uwagi jest także funkcjonalna zatyczka, dzięki której można bezpiecznie przechowywać sok w pojemniku i przelewać go w dowolnym momencie. Ponadto podczas wyrabiania mleka można dodawać dodatkowe produkty.

Właściwości wyciskarki

Prędkość pracy nowego silnika wynosi 43 obr./min, co zapobiega utlenianiu się soku, dzięki czemu napój nie traci wartościowych składników.

Odpowiednia budowa urządzenia sprawia, że surowiec nie utyka w wyciskarce, nie zapycha jej i nie powoduje jej uszkodzenia. Możliwość kontroli pulpy w misce pozwala określić zawartość włókien w soku.

Model HH 2G został wyposażony również w jednoślimakową wyciskarkę, dzięki czemu nie ma konieczności używania tamperu do dociskania, a sok zachowuje wszystkie właściwości odżywcze.

Świeży sok z wyciskarki

Ilość uzyskanego soku z jednego surowca jest znacznie większa, mniej jest natomiast pulpy, która zazwyczaj jest traktowana jako odpad.

Według koreańskiego Instytutu ds. Badań nad Żywnością, przedmiotowa wyciskarka pozwala uzyskać 42% więcej witaminy C i A niż za pomocą innych modeli.

Gwarancja i wyposażenie

Dodatkową zaletą urządzenia jest dziesięcioletni okres gwarancji oraz łatwe czyszczenie – wystarczy wlać czystą wodę do misy i włączyć bieg wsteczny, który umożliwia dokładne wypłukanie i oczyszczenie wyciskarki, bez konieczności jej rozkręcania. Wypłukiwane podczas czyszczenia pozostałości warzyw i owoców umieszczane są w pojemniku, w celu ich usunięcia wystarczy odblokować zatyczkę i usunąć zawartość pojemnika, a następnie go dokładnie wypłukać.

Dodatkową zaletą wyciskarki HH 2G są dołączone do urządzenia dodatkowe elementy wyposażenia, m.in. zestaw szczotek do czyszczenia, wieszak na akcesoria oraz specjalny pojemnik do tofu, dzięki czemu wyciskarka spełnia funkcję urządzenia wielofunkcyjnego.