Matstone - wyciskarka do zadań specjalnych

News

 

Wyciskarka Matstone drugiej generacji już na pierwszy rzut oka ujawnia nam wiele zmian, które wyróżniają ją od poprzedniczki. Największa innowacja związana jest z wałkiem ślimakowym, producent zdecydował się bowiem na zaprojektowanie go od nowa. Teraz jest on wykonany z materiału o nazwie ULTEM – wyjątkowo wytrzymałego i innowacyjnego, dla którego charakterystyczne jest między innymi to, że nie wchodzi w reakcje z kwasami owocowymi. Co więcej, wałek ślimakowy został wyposażony w pierścień wykonany ze stali chirurgicznej, co sprawia, że produkty mielone i wyciskane są rozdrabniane z jeszcze większą dokładnością. Można to docenić między innymi przygotowując masło orzechowe oraz ciasto ryżowe, rozwiązanie takie spodoba się jednak i tym osobom, które wykorzystują wyciskarkę, aby z jej pomocą tworzyć przyprawy.

Dla wielu kupujących duże znaczenie ma klarowność soku, Matstone posiada więc rozwiązanie, które powinno ich usatysfakcjonować. Jest to możliwe dzięki situ, które pasuje rozmiarem do dzbanka na sok, jeśli więc zdecydujemy się na jego wykorzystanie, sok będzie tak klarowny, jak tego oczekujemy. Sito do soków w wyciskarce Matstone charakteryzuje się zresztą również tym, że posiada największą powierzchnie wyciskania, z którą możemy mieć do czynienia wśród wyciskarek poziomych. W praktyce oznacza to, że sok wypływa szybko i komfortowo, nie musimy przy tym martwić się o zapychanie się sita.

W zestawie znajduje się także sześć funkcjonalnych nakładek, dla których charakterystyczne jest dość zróżnicowane zastosowanie. Możemy dzięki nim mielić i wyciskać, wielu nabywcom spodoba się zaś i to, że pozwolą nam one na przygotowanie aż trzech rodzajów makaronów. Matstone z pewnością okaże się też rozwiązaniem nieocenionym wówczas, gdy będzie nam zależało na wyrobieniu gładkiego ciasta na makaron. Pozostaje nam jedynie wrzucić mąkę wymieszaną z wodą, a urządzenie poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Zestaw zawiera także pojemnik na pulpę i sok oraz popychacz, cennym dodatkiem jest przy tym ułatwiająca czyszczenie szczoteczka.