Tajniki mycia wyciskarek

News

Wyciskanie soku przy użyciu wyciskarki to wielka przyjemnością, ale inaczej nieco będzie z myciem. Nie możemy jednak zapominać o tym, że mycie jest rzeczywiście konieczne. Warto wiedzieć jak najwięcej o myciu, by dobrze je realizować. Dlaczego w ogóle to czyszczenie jest tak ważne i nie można o nim zapomnieć. Mycie wyciskarki DLA NASZEGO ZDROWIA – resztki miąższu, które zostawimy w urządzeniu staną się pożywką dla bakterii i bardzo szybko może się tam rozwijać pleśń, wyciskanie soku w nieumytym urządzeniu sprawia, że te bakterie pojawią się w naszym soku.

DLA ZDROWIA WYCISKARKI – resztki soki zasychając wewnątrz wyciskarki będą tworzyć osad wapienny, który działa jak papier ścierny i może się przyczyniać do zniszczenia części.

DLA LEPSZEJ WYDAJNOŚCI – jeśli sito nie będzie umyte to niestety włókna będą tam zasychać i zatkają nam otwory a to oczywiście sprawia, że nie będzie się Obalmy mity Nie ma na świecie wyciskarki, której nie trzeba będzie myć. Nawet jeśli wybierzemy najdroższe urządzenie zawsze to mycie będzie koniecznością. Żadna wyciskarka nie będzie się nadawała do mycia w zmywarce. Posiada gumowe uszczelki, a dodatkowo zmywarki nie nadają się do mycia takich zakamarków, które są trudno dostępne.

Dlatego właśnie nie da się tam dobrze umyć tego sprzętu. Trzeba pamiętać również o tym, że funkcja przepłukiwania na biegu nie zastąpi nam czyszczenia sprzętu. Można dzięki wypłukać nadmiar miąższu. Jednak to tylko takie pobieżne płukanie i czyszczenie i tak będzie ważne. Jeśli mamy przed sobą konieczność wybrania odpowiedniej wyciskarki soku na pewno warto się zastanowić nad tym jak potem będzie wyglądało mycie takiego urządzenia. Wyciskarki, które wygrywają dokładnością wyciskania mogą być gorsze do mycia czy do obsługi. Dlatego jak się wydaje warto wziąć wszystkie elementy pod uwagę, tak by nie doszło do sytuacji, w której szybko zniechęcimy się do wyciskania soku ponieważ czyszczenie urządzenia będzie bardzo trudne i zajmować będzie wiele czasu. Czasami może lepszy sprzęt mniej wydajny, ale gwarantujący sprawne czyszczenie.