Ewolucja totalnego Wellness: Dlaczego sama sprawność fizyczna nie wystarczy

News

Jack LaLanne, Susan Powter, Richard Simmons, Jazzercise, Dwight Eisenhower, Pilates, Billy Blanks, Arnold Schwarzenegger, John F. Kennedy...

Co dokładnie dostaję? Cóż, wszyscy oni są częścią historii fitnessu.

Fitness, dla Amerykanów per se, stał się popularny w latach 50-tych, kiedy Eisenhower był prezydentem. W sumie, test sprawności fizycznej został przeprowadzony na amerykańskich dzieciach, aby następnie porównać je z dziećmi w krajach europejskich. Było to w czasach zimnej wojny, więc konkurencja była wszystkim.

Niestety, nie wypadliśmy dobrze. Następnie prezydent Eisenhower podjął pierwsze kroki w kierunku zwrócenia uwagi na szwankujący poziom sprawności fizycznej w naszym kraju. Później prezydent Kennedy, kolejny zwolennik ćwiczeń fizycznych, ujął to bardzo zwięźle stwierdzając: "Sprawność fizyczna jest podstawą wszystkich innych form doskonałości".

Szybko do przodu o pół wieku...

Dziś przemysł fitness jest zalany siłowniami, gadżetami, gadżetami, dietami i innymi sposobami na zrobienie wszystkiego większego, lepszego i szybszego. Dieta i fitness stały się wielomiliardowym przemysłem produkującym takie pamiętne produkty jak Thigh Master, mantry "stop the madness" i DVD "Sweating to the Oldies". Istnieje produkt lub dieta dla każdego, kogo można sobie wyobrazić - marketingowa bomba, na którą nie ma końca.

Fitness stał się o wiele bardziej o próżności osoby niż wellness jednostki. To nie było już o fitness jest podstawą dla wszystkich form doskonałości. Społeczeństwo stało się obsesją cienkie i ładne vs. zdrowe i dobrze. Po tym wszystkim, cienkie i ładne sprzedaje.

Teraz dla niektórych pozytywnych wiadomości

Dobre samopoczucie całej jednostki wydaje się być ponownie skupić. Coraz więcej uwagi poświęca się potrzebom całej jednostki, a nie tylko jej pięknemu wyglądowi zewnętrznemu.

Coraz więcej informacji pojawia się w świetle reflektorów, pokazując bezpośredni związek między umysłem a ciałem. Istnieje znacznie więcej reklamy skierowane na adresowanie nie tylko problemy związane z siedzącym trybem życia i nadwagą, ale psychiczne i emocjonalne wpływy przyczyniające się do sytuacji.

Znaczna większość profesjonalistów fitness - w tym ja - ewoluują, aby sprostać tym nowym spostrzeżeniom i przekierowali się z tylko szkolenia ciała do szkolenia jednostki jako jednostki.

Jak zawsze, nowy slew gwiazd i znanych osób, touting cuda zdrowego stylu życia dla umysłu, ciała i duszy pojawiły się na czele.

Nie ulega wątpliwości, że marketerzy produktów poruszają się szybko zbyt złapać falę wellness. Jednakże, jako osoba i jako profesjonalista w dziedzinie wellness, zawsze najlepiej jest utrzymywać rzeczy w prostocie.

Pamiętaj, fitness bez połączenia umysł / emocje jest naprawdę tylko przechodząc przez ruch. Nie ma długotrwałego połączenia.

Fitness to zadanie, a wellness to styl życia. Tak więc, zawsze najpierw zacznij od siebie, aby określić, dlaczego w ogóle patrzysz w dół ścieżki.

Bądź zdrów.