Krótka historia picia soków

News

Historia picia soków w celach leczniczych to okres jeszcze przed naszą erą. Okazuje się, że takie rozwiązanie stosowane było już około 150 lat przed naszą erą. Przygotowywano wtedy soki z granatów czy fig, które miały dawać wiele siły oraz gwarantować świetną formę. W tym okresie przeprowadzono przygotowywanie soków za pomocą młynka oraz tłuczka aptekarskiego. Z czasem używano także tarki. Pulpa następnie była wyciskana przez bieliznę i tak pozyskiwano sok. Wiele kultur wykorzystywało do przygotowywania soków również różnego rodzaju zioła, które miały mieć także swoje istotne działanie lecznicze.

Picie świeżych soków stało się jednak popularne dopiero w XX wieku na szerszą skalę. Wtedy to Max Gerson, niemiecki lekarz przygotował specjalną terapię, dzięki której osoby chore na nowotwory mogły się poczuć znacząco lepiej właśnie dzięki spożywaniu świeżych soków. Po II wojnie światowej popularność świeżych soków cały czas rosła. Przygotowywano również specjalne badania i książki, które podkreślały jak ważne będą świeże soki. Norman Walker, który starał się je promować dzięki stosowani swojej filozofii życia opartego na świeżych sokach dożył 118 lat. Z czasem zaczęło się więc pojawiać coraz więcej różnorakich miejsc, gdzie pacjenci byli leczeni właśnie przy użyciu soków. I dotyczyło to zarówno soków warzywnych jak i owocowych. Takie picie regularne soków doprowadziło również do popularyzacji ich produkcji.

Z czasem również ich zwolennicy zaczęli się także pojawiać w telewizji i dzięki temu popularność takich soków cały czas rosła. Skoro rosła popularność soków to musiały się także pojawiać urządzenia pozwalające na ich przygotowywanie. I właśnie tak w sklepach pojawiły się specjalne wyciskarki i sokowirówki, dzięki którym każdy mógł przygotować sobie sam ulubiony sok. Obecnie takie sprzęty są już stosunkowo tanie i praktycznie każdy może mieć urządzenie pozwalające na przygotowane smacznego soku. Korzyści z picia takich soków jest naprawdę wiele co pokazują nam historie osób, które spożywając taki sok poprawiały znacząco swoje zdrowie. Wiele osób dzięki spożywaniu takich soków mogło sobie gwarantować nawet szybką utratę kilogramów. Obecnie więc warto propagować i samemu spożywać soki świeżo wyciskane, które rzeczywiście są propozycją doskonałą i to praktycznie na każdy dzień.