Total Wellness: Powoli i spokojnie wygrywa się wyścig

News

Powoli i spokojnie wygrywa się wyścig. To bardzo prawdziwe i ważne zdanie... zwłaszcza na arenie wellness.

Wiem, że istnieje wiele wspaniałych reklam, które obiecują, że "staniesz się zdrowy, schudniesz i zrzucisz 5 rozmiarów w 30 dni!". Rzeczywistość jest taka, że aby osiągnąć tak drastyczną zmianę, drastyczna zmiana musi być dokonana przez Ciebie.

Na przykład, jeśli nigdy nie ćwiczył wcześniej i zobowiązać się do 2 godzin w siłowni codziennie przez 30 dni, widać duże różnice. Jednak gdy nowość się znudzi (a zwykle dzieje się tak około 4 tygodni po podjęciu postanowienia), codzienne życie znów daje o sobie znać.

Szybko tracimy wszystkie zyski, które osiągnęliśmy i stajemy się rozczarowani i zniechęceni.

Z ten saying, jeżeli ty popełniasz małych stylów życia zmiany ty możesz wciąż dostawać ogromnych zdrowie i wellness korzyści. Dzięki temu masz o wiele większe szanse na to, że będziesz się ich trzymać.

W Wellness nastawienie jest wszystkim

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką mogę podkreślić, jest to, że często różnica pomiędzy ludźmi, którym udaje się osiągnąć dobre samopoczucie, a tymi, którym się to nie udaje, tkwi w nastawieniu.

Wellness to stan umysłu. Lekcją, której staram się nauczyć moich klientów z cukrzycą, jest przejście od mówienia "Jestem cukrzykiem" do "Jestem osobą, która ma cukrzycę". Różnica? Mówienie i przekonanie, że jest się diabetykiem daje chorobie władzę - kończy się to poczuciem braku kontroli.

Kiedy masz kontrolę, możesz dokonać zmian.

Aktywność fizyczna to konieczność

Masz do dyspozycji 30 minut dziennie? Tyle trwa jeden sitcom lub pół odcinka serialu Law & Order. Jest to również zalecana ilość umiarkowanej aktywności fizycznej, której człowiek potrzebuje 5 razy w tygodniu, według American College of Sports Medicine i American Heart Association.

Jeśli chcesz usprawnić, spróbuj 20 minut energicznej aktywności tylko 3 razy w tygodniu. To również wystarczy.

Trening siłowy dwa razy w tygodniu jest również zalecany dla dodatkowych korzyści.

Piękno tego planu polega na tym, że nie musisz wykonywać wszystkich 30 minut w jednej sesji. Trzy 10-minutowe sesje aktywności w ciągu dnia są całkowicie do przyjęcia!

Jedzmy!

Jestem wielkim zwolennikiem tego, aby nigdy nie mówić nikomu, że nie może czegoś zjeść. Prawdę mówiąc, z mojego doświadczenia wynika, że jeśli mówię "nie" Oreosom, to tylko pogarszam sprawę.

Podpisuję się pod przysłowiem wszystko z umiarem.

Co to dokładnie znaczy? Cóż, oznacza to, że jeśli masz ochotę na Oreo, zjedz je... ale proszę, nie chrup sobie drogi przez cały rząd!

Wszystko z umiarem oznacza również włączenie owoców i warzyw, kiedy tylko możesz, ograniczając przetworzoną żywność i cukry oraz wypełniając się na pełnoziarnistym pieczywie i makaronach. Ogranicz czerwone mięso do minimum i poświęć trochę więcej czasu na poznanie chudego kurczaka i ryb.

Naucz się wiedzieć, co jest lepszym i rozsądniejszym wyborem, kiedy nachodzi cię ochota.

Spokój umysłu

Total Wellness to nie tylko ciało, ale także umysł.

Chociaż jestem wielką zwolenniczką fitnessu, nauczyłam się, że ważne jest, aby ćwiczyć również umysł.

Spróbuj nowych rzeczy, takich jak joga, medytacja i ćwiczenia oddechowe. Im głębiej potrafisz się zrelaksować, tym lepiej.

Jedną z głównych przyczyn otyłości jest stres. Dowiedz się, jak z nim walczyć, a będziesz o krok bliżej do swoich celów związanych z dobrym samopoczuciem.